ROZINKY ČI HROZINKY?

Obojí je správně. Pravidla českého pravopisu povolují jak rozinky, tak hrozinky. Nejinak je tomu i v české potravinářské vyhlášce č. 157/2003 Sb. v platném znění pro ovoce a zeleninu. A tak lze na obalu výrobků najít jednou rozinky a jindy zase hrozinky.

Rozinky jsou sušené hrozny révy vinné a jako každé sušené ovoce nesmějí být ničím přislazované. Potravinářská vyhláška č. 157/2003  Sb. pro ovoce a zeleninu uvádí, že: „Sušené ovoce je konzervované sušením bez použití přírodních sladidel.“ V případě, že by byl použit cukr nebo jiné přírodní sladidlo, šlo by již o ovoce proslazené (kandované).

Sušina rozinek, tedy to, co zbude po úplném odpaření vody, musí činit nejméně 70 %. Tuto povinnost vyhláška ukládá pro veškeré sušené ovoce. Výjimkou jsou sušené švestky, jejichž sušina musí činit nejméně 67 %. Sušinu rozinek tvoří zejména přirozeně obsažené jednoduché cukry glukóza a fruktóza. Dále jsou to bílkoviny a vláknina, z minerálů pak především železo, draslík a fosfor.

Pro konzistenci a vzhled sušeného ovoce včetně rozinek se ve vyhlášce stanoví, že plody musí být dostatečně vysušené, bez znečištění zeminou či prachem. Veškeré sušené ovoce nesmí vykazovat známky poškození živočišnými škůdci. Zakázána je přítomnost těchto škůdců ať živých či mrtvých, a to v jakémkoli stádiu jejich vývoje.

Rostlinný olej, který se uvádí ve složení výrobku s označením rozinky (hrozinky), přidávají výrobci z technologických důvodů, aby se plody nelepily a při sušení nepraskaly.

Pro výběr: Některé rozinky mají ve složení uveden i oxid siřičitý (E 220), který je konzervantem a antioxidantem, takže kromě jiného zabraňuje tmavnutí plodů. Kdo nestojí o éčka v rozinkách, ten se těmto výrobkům raději vyhne.

ARAŠÍDY

Arašídy, zvané též burské oříšky, jsou plody podzemnice olejné. Potravinářská vyhláška č. 157/2003 Sb. v platném znění pro ovoce a zeleninu je řadí mezi skořápkové plody. Prodávají se buď v surovém stavu nebo upražené. Pražené mohou být solené či nesolené. Žádné skořápkové plody, tedy ani arašídy, nesmí obsahovat škůdce.

Na obalu musí být uvedeno, zda jsou arašídy pražené či nepražené.  K přímému konzumu se hodí pouze arašídy pražené. Zatímco neloupané arašídy se praží nasucho, loupané arašídy se tepelně upravují na rostlinném oleji. Stojí za zmínku, že například v USA jsou běžně ke koupi loupané arašídy pražené bez tuku, v českých obchodech jsme takové výrobky nenašli. Arašídy přirozeně obsahují až 48 % tuku, který je velmi kvalitní. Je proto škoda přidávat k němu další.

Solené či nesolené? Loupané pražené arašídy chutnají i bez soli a jsou zdravější. Na obalu si proto všimněte, zda jsou burské oříšky solené či nesolené.

Země původu se na skořápkových plodech uvádět nemusí, přesto ji někteří zpracovatelé arašídů uvádějí. My jsme tuto informaci našli na polovině testovaných výrobků.

Požadavky na jakost má vyhláška následující: Neloupané arašídy musí mít čistou a suchou skořápku. Loupané mají mít jádra bez osemení (hnědé blány). Jádra jsou na povrchu matná až mastná, na lomu bílá až mírně nažloutlá. Chuť musí být nasládlá tuková, nikdy ne hořká.

Přečtěte si také: Cukrovka je onemocnění z blahobytu na ordinace.cz