Voda s citronem může plně nahradit ranní kávu. Nejenže vám dodá energii potřebnou pro zvládnutí celého dne, ale zároveň zlepší váš celkový zdravotní stav. Vhodné je používat vlažnou vodu, kvůli pozvolnému probuzení těla a nastartování trávení.

Posiluje imunitní systém

Citronová šťáva je bohatá na vitamin C, který pomáhá posílit imunitní systém a je tedy důležitý v období chřipek a nachlazení. Ale nejen vitamín C je důležitý pro dobrou práci imunitního systému, dalším důležitým prvkem je železo, a citrony podporují schopnost absorbovat více železa z potravin, které jíte.

Pomocník při hubnutí

Voda s citronem je pomocníkem při hubnutí a to díky obsahu pektinové vlákniny. Citrony pomáhají, když nás honí mlsná, podporují metabolismus, a dávají nám pocit plnosti, takže je méně pravděpodobné, že budeme uzobávat mezi jídly.

Zlepšuje trávení

Citrónová šťáva pomáhá na spoustu žaludečních problémů jako např. pálení žáhy, nadýmání, zácpa nebo žaludeční nevolnost. Pomáhá játrům produkovat žluč a to přispívá k dobrému zažívání. Citron má skvělé detoxikační účinky, pomáhá uvolnit a vypláchnout toxiny z trávicího traktu.

Pomocník v péči o pleť

Citrony jsou bohatým zdrojem antioxidantů, které zabraňují poškození volnými radikály. Tyto volné radikály jsou zodpovědné za předčasné stárnutí kůže. Vitamin C pomáhá udržovat elasticitu pokožky, a tak zabraňuje tvorbě vrásek a skvrn, vaše pleť tak bude svěžejší a mladší.

Alkalizuje vaše tělo

Přestože citrony mají kyselou chuť, jsou jedním z nejvíce alkalizačních potravinových zdrojů. Příliš mnoho kyseliny může způsobit zánět, obezitu, a zejména nemoci, jako je rakovina, diabetes a Alzheimerova choroba.

Čistí a desinfikuje

Citrony pomáhají odplavovat toxiny z těla, aby se zabránilo poškození buněk, tkání a orgánů. To stimuluje játra produkovat více enzymů a pracovat efektivněji. Citronová šťáva působí jako diuretikum, díky tomu nejen vyplavuje toxiny, ale může také měnit úrovně pH. To je velmi užitečné pro lidi, kteří často trpí infekcí močových cest. Citrony mají schopnost odstraňovat kyselinu močovou z vašich kloubů. Tato kyselina je jednou z hlavních příčin zánětu. Desinfekční účinky pomohou také při bolesti v krku a navíc vás zbaví zápachu z úst. Citrony uvolňují a vyplachují odpad z vašeho trávicího traktu.

Pomocník proti stresu a depresi

Vysoká hladina draslíku a hořčíku vykazuje blahodárné účinky na funkci mozku a nervové zdraví. Citronová voda vám pomůže v boji proti depresi a stresu. Pomůže vám s koncentrací, tím pádem je to skvělý nápoj pro studenty nebo lidi se stresujícím zaměstnáním.

Proti rakovině

Citron obsahuje antioxidanty, které nejen chrání pokožku před stárnutím, ale také snížují riziko některých typů rakoviny. Jsou skvělé při neutralizaci kyselin, nádory rádi rostou v kyselém prostředí. Alkalizační účinky mohou zastavit růst rakovinných buněk a tím snížit riziko vzniku rakoviny.

Přečtěte si také:

Nízký krevní tlak (Hypotenze)

na Ordinace.cz